Mgr. Jiří Zemánek

Jiří Zemánek se narodil 3. ledna 1965 v Olomouci. Absolvoval základní školu na Svatém Kopečku u Olomouce a maturitní zkoušku složil na gymnáziu Olomouc – Hejčín. Titul magistr získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru učitelství (dějepis a český jazyk). Po absolvování vysoké školy učil na základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku, kde pak také působil (do r. 2001) jako zástupce ředitele.

Do komunální politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl za ČSSD zvolen do šternberského zastupitelstva. V roce 2001 se stal místostarostou. V této funkci byl až do roku 2012. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje. Je rovněž členem Komise pro mládež a sport Rady Olomouckého kraje. V komunálních volbách na podzim 2010 byl opět zvolen do šternberského zastupitelstva a v současné době je i členem Rady města. Od května 2010 byl poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde působil ve Výboru pro evropské záležitosti a Hospodářském výboru PS PČR.

Jiří Zemánek je nyní členem místní organizace ČSSD ve Šternberku a předsedou KVV ČSSD Olomouckého kraje.

K jeho zájmům patří zejména sport. Od roku 2006 působí jako předseda extraligového oddílu ženského volejbalu SK UP Olomouc a je starostou olomoucké sokolské župy. Pracuje také v Předsednictvu České obce sokolské a ve Výboru Českého volejbalového svazu.